La main, le visible et la lumière

Centrul de Filosofie Antică și Medievală vă invită la colocviul organizat în onoarea doamnei prof. univ. dr. Anca Vasiliu, cadru didactic la Universitatea Paris IV Sorbonne, Centre National de la Recherche Scientifique și Doctor Honoris Causa al Universității Babeș-Bolyai.

Colocviul va avea loc la Mediateca Institutului Francez (str. I. Brătianu, nr. 22), în data de 13 octombrie 2023, de la ora 11:00.

Conferința La main, le visible et la lumière, susținută de către doamna profesor, va fi urmată de intervenții din partea invitaților, profesori ai Universității Babeș-Bolyai, ai Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca, ai Universității din București, ai Universității de Vest din Timișoara și ai Universității Alexandru-Ioan Cuza din Iași.

13-10-2023
, , , , ,