În contextul aniversării a 10 ani de la înființarea Direcției Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), Muzeul Memorial David Prodan vă invită, în cadrul „Întâlnirilor David Prodan”, la prelegerea „Profesorul David Prodan”, susținută de către prof. univ. dr. George Cipăianu.

Vă invităm cu drag la acest memento, dar și la o radiografie fascinantă a lumii universitare clujene. Manifestarea se dorește a fi și un prilej de reafirmare a rolului muzeului nostru, acela de a oferi, într-o ambianță din alte vremuri, un cordial spațiu de dialog pe harta culturală a urbei clujene. Conferința va avea loc vineri, 20 octombrie, ora 11, la Muzeul Memorial David Prodan, str. Academician David Prodan, nr. 1, ap. 7.

Sponsorii evenimentelor: Cramele Teodor, SelectTravel.

Muzeul Memorial David Prodan
View Organizer Website