Expoziție la Muzeul Zoologic al UBB

Cu ocazia celebrării unui deceniu de la înființarea Direcției Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai, Muzeul Zoologic vă invită la vernisajul expoziției ANIMALIA – o incursiune în colecțiile științifice ale Muzeului Zoologic.

Expoziția cuprinde piese care au fost expuse rar sau nu au mai fost prezentate până acum publicului larg. Printre exponate se numără curiozități din colecțiile vechi, precum colecția de fluturi, de păianjeni și exemplare din colecția de păsări, respectiv de șerpi, alături de alte piese care și-au recăpătat, datorită restaurării, strălucirea de odinioară. De asemenea, vizitatorii vor avea posibilitatea să admire și exponate incluse recent în patrimoniul Muzeului Zoologic.

Evenimentul va avea loc vineri, 20 octombrie 2023, de la ora 12:00, la Muzeul Zoologic al UBB, str. Clinicilor nr. 5-7. Expoziția va putea fi vizitată în perioada 20 octombrie 2023 – 15 martie 2024. Vă așteptăm cu drag!

A Babeș Bolyai Tudományegyetem Egyetemi Kulturális Örökség Intézet megalakulásának 10. évfordulója alkalmából az Állattani Múzeum meghívja Önt az ANIMALIA – kalandozás az Állattani Múzeum tudományos gyűjteményeibe című kiállítás megnyitójára.

A kiállítás az Állattani Múzeum tudományos gyűjteményének olyan darabjait mutatja be, amelyeket a nagyközönség eddig ritkán láthatott. A kiállítási tárgyak között szerepelnek a múzeum olyan kuriózumai, mint például a lepkegyűjtemény, a pókgyűjtemény vagy az ornitológiai és herpetológiai gyűjtemény példányai, valamint más olyan darabok, amelyek a restaurálásnak köszönhetően visszanyerték régi fényüket. A közönségnek lehetősége lesz arra is, hogy megnézze az Állattani Múzeum gyűjteményeinek új példányait is.

A kiállítás megnyitójára 2023. október 20-án, pénteken 12 órától kerül sor a BBTE Állattani Múzeumában (Clinicilor utca 5-7). A kiállítás 2023. október 20. és 2024. március 15. között látogatható. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

October 20, 2023 @ 12:00 pm
March 15 @ 4:00 pm