VERNISAJ EXPOZIȚIE DE ARTĂ

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai organizează vernisajul expoziției „Levamentum”, oferindu-vă lucrările artistei Rania Vencel.

Vă invităm la vernisajul expoziției, alături de artistă, vineri, 17 iunie 2022, ora 17:00, în Sala 300  (Calea Moților nr. 11).

Lucrările de pictură și grafică înfățișează o serie de autoportrete nud, în care accentul cade pe emoția transmisă. Ideea centrală a demersului artistic constă astfel în normalizarea stărilor psihice negative. Expoziția are menirea de a-i oferi privitorului o senzație de normalitate, prin acceptarea trăirilor de acest tip.

Expoziția poate fi vizitată până pe data de 1 iulie 2022, de luni până vineri, în intervalul orar 11:00-15:00.

Intrarea este liberă.

Vă așteptăm cu drag!