REFRESH – Ana Lupu

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Galeria Paul Sima, vă invită la o nouă expoziție din seria REFRESH, realizată în cadrul colaborării cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Noua expoziție REFRESH prezintă lucrările artistei Ana Lupu, care pătrund și explorează planul oniric, al visării și al experimentării sinestezice.

Paleta sa concentrată de culori caută să decanteze modalitățile primare prin care pictura este capabilă să redea și să creeze impresii, sentimente și rațiuni, asemenea unui vis transpus pe pânză.

Vernisajul expoziției va avea loc joi, 19 ianuarie 2023, de la ora 18:00, în spațiul Galeriei Paul Sima (Clubul Casei Universitarilor, strada Emmanuel de Martonne, nr. 1).

Expoziția poate fi vizitată până în data de 14 februarie, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă.

19-01-2023