Prelegere la Institutul Emil G. Racoviță pentru Studiul Vieții în Condiții Extreme

Institutul Emil G. Racoviță pentru Studiul Vieții în Condiții Extreme, alături de Fundația pentru Știință și Explorare Medii Extreme – Emil G. Racoviță, organizează joi, 4 mai 2023, prelegerea „The 1897 – 99 Belgica expedition that first overwintered in Atarctic waters – A tale of extraordinary scientific achievements and of human endurance”, susținută de către Profesorul emerit Patrick De Deckker (The Australian National University & Australian Academy of Science).

Evenimentul se va desfășura joi, 4 mai 2023, de la ora 17.00, la Sala Club a Casei Universitarilor (str. Em. de Martonne. nr. 1).

Prelegerea va fi disponibilă și online, pe platforma ZOOM.
Datele de logare sunt: https://us06web.zoom.us/j/84315647811?pwd=QlNJWFlYcHU4VHlUNTBkU2ZGclIyQT09.

Institutul Emil G. Racoviță pentru Studiul Vieții în Condiții Extreme
Fundația Emil G. Racoviță pentru Știință și Explorare Medii Extreme