Înscrieri UBB Art Hall

Ești pasionat(ă) de arte și studiezi la UBB? Avem o veste excelentă pentru tine!

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar deschide înscrierile pentru cea de-a treia ediție a expoziției UBB Art, un eveniment dedicat promovării talentelor artistice ale studenților, masteranzilor și doctoranzilor noștri.

Expoziția este o oportunitate pentru ca studenții talentați din diverse domenii academice să-și poată expune lucrările și să-și împărtășească pasiunea pentru artă întregii comunități universitare și publicului larg.

Pentru a te înscrie, te rugăm să accesezi formularul de mai jos, unde ți se va cere să atașezi un portofoliu cu lucrările tale în format PDF.  Portofoliul trebuie să conțină fotografiile a cel mult trei lucrări și o listă cu detaliile acestora: titlu, tehnică și dimensiune.

Accesul la formular necesită utilizarea adresei tale instituționale de e-mail .

Perioada de înscriere: 01 – 30 aprilie 2024.

Te așteptăm cu nerăbdare!

Formular:

April 1 @ 8:00 am