India and Romania: Identities across Borders

Centrul Clujean pentru Studii Indiene, alături de Departamentul de Studii Internaționale și Istorie Contemporană, Școala doctorală de Relații Internaționale și Studii de Securitate și Institutul de Istorie „George Bariţiu” al Academiei Române, organizează, miercuri, 12 iulie 2023, ora 11, Workshop-ul internațional “India and Romania: Identities across Borders”. Suntem foarte onorați de participarea profesorilor Praveen Verma, de la Sri Venkateswara College, University of Delhi și Kiran Sandhu, de la Guru Nanak Dev University Amritsar, India. Li se alătură Maria-Daniela Pomohaci, cercetător și doctorand la Universität Göttingen, Centre for Modern Indian Studies (CeMIS), lect. dr. Daria Ioan, Marian Suciu, cercetător postdoctoral și Iulia-Alexandra Nuc-Roșu, doctorand, cu toții reprezentând Universitatea Babeş-Bolyai. Organizator principal si moderator al workshopului este dr. Mihaela Gligor, director al Centrului Clujean pentru Studii Indiene si cercetător la Departamentul de Cercetări Socio-Umane al Institutului de Istorie „George Bariţiu” al Academiei Române filiala Cluj.

12-07-2023
, , , , ,

Centrul clujean pentru studii indiene

Facultatea de Litere