Expoziție aniversară ARTMiND(s)

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai, prin Galeria Paul Sima, vă invită la vernisajul expoziției ARTMiND(s) realizată în colaborare cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Expoziția reunește lucrările a 16 artiști care au expus de-a lungul timpului în Galeria Paul Sima și face parte din programul evenimentelor organizate cu ocazia împlinirii a 10 ani de la înființarea Direcției Patrimoniu Cultural Universitar.

Expun: Robert Andacs, Bianca Bogdan, Mara Cucu, Cristofor Doru, Zsuzsanna Geréb, Andreea Ileni, Ana Lupu, Ania Homei, Tincuța Marin, Matei Păcurar, Vlad Paraschiv, Iulia Poptămaș, Gheorghi Schein, Maria Stoica, Laura Șonfălean și Andreea Zimbru.

Vernisajul expoziției va avea loc joi, 22 iunie 2023, de la ora 18:00, în spațiul Galeriei Paul Sima (Clubul Casei Universitarilor, strada Emmanuel de Martonne nr. 1). Expoziția poate fi vizitată până în data de 31 august, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă.

June 22, 2023 @ 6:00 pm