Expoziție la Galeria Paul Sima

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai (UBB) din Cluj-Napoca, prin Galeria Paul Sima, vă invită la vernisajul expoziției ARTMiND – Iulia Poptămaș, realizată în colaborare cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Noua expoziție ARTMiND aduce în fața publicului o serie de lucrări provenite din spectrul abstract al picturii contemporane. Prin utilizarea unei palete sobre de culori, artista își propune să reinterpreteze secvențe peisagistice într-o manieră spontană și liberă.

Vernisajul expoziției va avea loc marți, 2 mai 2023, de la ora 18:00, în spațiul Galeriei Paul Sima (Clubul Casei Universitarilor, strada Emmanuel de Martonne nr. 1). Expoziția poate fi vizitată până în data de 23 mai, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00. Intrarea este liberă.

02-05-2023

Galeria „Paul Sima”