Expoziție de pictură REFRESH: ZSUZSANNA GERÉB

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Galeria „Paul Sima”, continuă seria de expoziții REFRESH realizate în cadrul colaborării cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Noua expoziție REFRESH prezintă lucrările Zsuzsannei Geréb, al cărei univers pictural este alimentat de spectrul colocvial al vieții cotidiene.

Prin utilizarea unei palete estompate de culori, artista produce imagini la baza cărora se află comunicarea interumană uzuală. Fiecare scenă are calitatea de a fi ușor recognoscibilă, de vreme ce privitorul se regăsește adesea în posturi similare cu cele reprezentate.

Vernisajul expoziției va avea loc joi, 3 noiembrie 2022, de la ora 18:00, în spațiul Galeriei „Paul Sima” (Clubul Casei Universitarilor, strada Emmanuel de Martonne, nr. 1).

Expoziția poate fi vizitată până în data de 22 noiembrie, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă.

November 3, 2022 @ 6:00 pm