ARTYO – Mihaela Coandă

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Sala Liviu Vlad, vă invită la prima expoziție ARTYO – Mihaela Coandă, realizată în colaborare cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Noua expoziția ARTYO aduce în fața publicului o serie de lucrări realizate în tehnica acuarelă, într-o abordare contemporană.

Universul pictural al artistei ne poartă prin diverse manifestări incipiente și stadii ale spectrului natural, respectiv animal, utilizând-o cromatică dominată de gama rece.

Mulțumim sponsorului nostru, Stațiunea de Cercetare și Dezvoltare pentru Viticultură și Vinificație Blaj, pentru sprijinul acordat în vederea bunei desfășurări a evenimentului!

Vernisajul expoziției va avea loc miercuri, 31 mai 2023, de la ora 18:00, în spațiul Sălii Liviu Vlad (Calea Moților nr. 11, etaj 5, sala 509).

Expoziția poate fi vizitată până în data de 23 iunie, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă!

Sala Liviu Vlad