Cercul DiaLex

Cercul DiaLex (Facultatea de Litere/UBB) vă invită la două conferințe ce vor avea loc joi, 18 aprilie 2024, în sala „Popovici” a Facultății de Litere (str. Horea 31).

Conferința Limba română ca limbă străină și/vs corectitudinea politică: identități, realități, provocări susținută de conf. univ. dr. Ionuț GEANĂ (Facultatea de Litere a Universității din București/Institutul de Lingvistică „Iorgu Iordan – Al. Rosetti” al Academiei Române) va începe la ora 14, iar conferința Dintre „misterele” gramaticii românești susținută de conf. univ. dr. habil. Alexandru NICOLAE (Facultatea de Litere a Universității din București/Institutul de Lingvistică „Iorgu Iordan – Al. Rosetti” al Academiei Române) se va desfășura începând cu ora 16.

18-04-2024
, , , , ,