Ziua Culturii Japoneze: Lansare de carte

04.11.2021: Cei care nu au avut posibilitatea să participe la acest eveniment îl pot urmări online accesând link-ul: https://cloud.ubbcluj.ro/s/dqYWpLPmTWg5qYX. Password: bojm3cbE.

În data de 2 noiembrie 2021, ora 18.00, Departamentul de limbi și literaturi asiatice și Centrul de studii japoneze Sembazuru organizează Ziua Culturii Japoneze, celebrată prin lansarea cărții „Caligrafia japoneză în memoria clipei”, semnată de prof. univ. dr. habil. Rodica Frențiu și apărută la Presa Universitară Clujeană. Vor participa: prof. univ. dr. emerit Michael Finkenthal (Universitatea din Ierusalim/John Hopkins University), prof. univ. dr. Dezso Benedek (University of Georgia), prof. univ. dr. habil. Liviu Franga (Universitatea din București). Discuția va fi moderată de lect. univ. dr. Florina Ilis. Evenimentul se va desfășura online.

02-11-2021

Departamentul de limbi si literaturi asiatice, Litere UBB