Vernisaj expoziție fotografică la Institutul Francez Cluj-Napoca

Avem bucuria să vă invităm la vernisajul expoziției CTRL de Roxana Bloju care va avea loc miercuri, 23 martie, începând cu ora 18:30, la Institutul Francez Cluj-Napoca.

Expoziția poate fi vizitată în perioada 23 martie – 8 aprilie 2022, de luni până vineri între orele 10:00-17:00.

Curator expoziție: Georgia Țidorescu.

Expoziția fotografică CTRL pleacă de la experienţele personale ale artistei din timpul perioadei de carantină prin care am trecut cu toții și documentează diverse zone de tranzit din această perioadă. În acest timp, artista a încercat să revină la conexiunile cu natura prezente încă din copilărie. În practica sa, ea este interesată de impactul ei asupra mediului și este activ implicată în proiectarea unui viitor sustenabil.

Expoziția este organizată în conexiune cu a 11-a ediție a Întâlnirilor Europene din Transilvania care vor lua forma hackathon-ului online SustainCityHack: mobilitate, regenerare, planificare și dezvoltare urbană organizate în 8-10 aprilie.
Vinurile de la vernisaj vă sunt oferite de partenerii noștri de la Domeniile Franco-Române.

23-03-2022
, , ,