Spectacolul “Miraculoasa zi de Crăciun”, la UBB

Ansamblul Studențesc Mugurelul al Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca vă invită joi, 16 decembrie, de la ora 18.30, la Spectacolul „Miraculoasa zi de Crăciun”, un spectacol tematic de teatru, colinde și dansuri, care îmbină cultura traditională arhaică cu elemente de cultură contemporană.
Evenimentul se va desfășura în Auditorium Maximum.

Accesul în sala de spectacol este posibil doar cu certificatul digital al U.E. privind COVID sau prezentarea rezultatului negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu SARS-CoV2 nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARS-CoV2 nu mai vechi de 48 de ore sau persoanele care se află în perioada cuprinsă între a 15-a si a 180-a zi ulterioară confirmarii infectarii cu virusul SARS-CoV2.

Intrarea este liberă.

16-12-2021