REFRESH – Gheorghi Schein

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Galeria „Paul Sima”, continuă seria de expoziții REFRESH realizate în cadrul colaborării cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Expoziția REFRESH – Gheorghi Schein este dedicată peisajului, în forma sa elementară, evocatoare și nealterată. Lucrările sale reprezintă instantanee ale naturii înconjurătoare, realizate în plein-air. Scenele redate sunt caracterizate prin sobrietatea compoziției și induc o stare de acalmie.

Vernisajul expoziției va avea loc joi, 24 noiembrie 2022, de la ora 18:00, în spațiul Galeriei „Paul Sima” (Clubul Casei Universitarilor, strada Emmanuel de Martonne, nr. 1).

Expoziția poate fi vizitată până marți, 13 decembrie, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00-17:00.

Intrarea este liberă.

November 24, 2022 @ 6:00 pm