LANSARE DE CARTE

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, prin Galeria Paul Sima, vă invită la lansarea cărții Lumina unei stele căzătoare, eveniment organizat în cadrul expoziției „Grădinile Edenului”, coordonată de către profesoara Manuela Botiș.

Volumul reprezintă rezultatul muncii a două tinere eleve ale Colegiului Național „Gheorghe Șincai” din Cluj-Napoca. Povestea însuflețitoare și elaborată a Antoniei Elena Suciu este însoțită de ilustrațiile vibrante și detaliate ale Dariei Anghel. Scopul proiectului este acela de a sprijini extinderea Centrului de îngrijiri paliative „Sfântul Nectarie” Cluj-Napoca.

Lansarea va avea loc vineri, 24 noiembrie 2023, la ora 12:30, la sediul Galeriei Paul Sima (Clubul Casei Universitarilor, str. Emmanuel de Martonne nr. 1).

Intrarea este liberă.

24-11-2023
, , , , ,

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar, Galeria „Paul Sima”