LANSARE DE CARTE

Editura Presa Universitară Clujeană, împreună cu Episcopia Greco-Catolică de Cluj-Gherla, vă invită să participați la conferința cu titlul Tentația pioasă a manipulării. Trei cazuri celebre: Apostolul Andrei, Maria Magdalena, Antonie cel Mare, susținută de către reputatul teolog Cristian Bădiliță. De asemenea, vor fi lansate cărțile Asceză și copilărie, Îmblânzitorul de licurici, Manual de anticristologie și Evagrie Ponticul, semnate de către Cristian Bădiliță, precum și Introducere în fenomenologia religiei, a autorului spaniol Juan Martin Velasco.

Evenimentul va avea loc miercuri, 29 noiembrie 2023 de la ora 18, în aula „Iuliu Hossu” a Catedralei Martirilor și Mărturisitorilor secolului XX, din Piața Timotei Cipariu, nr. 2. Cărțile beneficiază de reducere de preț la stand.

29-11-2023

Presa Universitară Clujeană