Expoziție retrospectivă la UBB Art Hall

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), expune în sala UBB Art Hall o selecție de tablouri regăsite în patrimoniul Universității.
Prima manifestare a seriei de expoziții RETROSPECTIVA este dedicată peisajului, atât urban cât și rural, precum și câtorva elemente arhitecturale semnificative. Astfel, Direcția Patrimoniu Cultural Universitar readuce în fața publicului lucrări expuse anterior în spațiile UBB, cu scopul de a fi revăzute și apreciate.
Vernisajul expoziției va avea loc joi, 8 decembrie 2022, de la ora 17:00, în sala UBB Art Hall (Calea Moților 11, etaj 3).
Expoziția poate fi vizitată până în data de 23 decembrie, de luni până vineri, în intervalul orar 13:00-17:00.
Cu acest prilej, pe parcursul lunii decembrie Direcția Patrimoniu Cultural Universitar organizează ateliere de pictură în acuarelă, pentru nivel începător, adresate tuturor categoriilor de public. Vă așteptăm în datele de 8, 14, respectiv 21 decembrie, de la ora 18:00, în sala UBB Art Hall.

Intrarea este liberă.

December 8, 2022 @ 5:00 pm