Expoziție de pictură „Anotimpuri”

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Galeria „Paul Sima”, vă invită la vernisajul expoziției de pictură „Anotimpuri”, semnată de prof. dr. Liviu Vlad.

Universul său pictural ne poartă acum într-un voiaj metaforic prin diversele înfățișări ale spectrului natural, în diverse ipostaze ce surprind atât secvențe locale și autohtone, cât și peisaje mediteraneene.

Vernisajul expoziției va avea loc marți, 20 septembrie 2022, de la ora 18.00, în spațiul Galeriei „Paul Sima” (Clubul Casei Universitarilor, str. Em. de Martonne nr. 1). Intrarea este liberă.

Expoziția poate fi vizitată până în data de 7 octombrie, de luni până vineri, în intervalul orar 15-17.

20-09-2022
, , , , ,