Expoziție: Concrete Nests

Concrete Nests este un proiect colaborativ realizat de studenții în cadrul masterelor de Arte Digitale Interactive și Documentary Filmmaking ale Facultății de Teatru și Film, Universitatea Babeș-Bolyai.

Concrete Nests invită diverse persoane care locuiesc la bloc din mai multe țări și orașe să-și împărtășească experiențele din timpul pandemiei. Prin intermediul proiectului, aceștia au devenit vecini „virtuali”, deschizându-și ușile pentru noi, privitorii, și invitându-ne să le descoperim poveștile, sentimentele și spațiile intime în care au fost blocați acum mai mult decât oricând.

Vă invităm să ne bateți la ușă și să descoperiți aceste povești printr-o instalație interactivă, care prezintă fragmente din spațiile personajelor noastre. Un bloc interactiv, proiecții și o galerie foto – toate acestea vă invită să fiți noul nostru vecin virtual.

După expoziție, vă puteți întâlni cu personajele noastre, pe site-ul oficial Concrete Nests, care va fi lansat duminică, 7 februarie.

Rezervări aici: https://bookwhen.com/concretenests/e/ev-s7it-20210206160000

06-02-2021