Expoziția de pictură „Amintiri recente”

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Galeria Paul Sima, vă invită la vernisajul expoziției de pictură „Amintiri recente”, semnată de prof. dr. Liviu Vlad.

Lucrările acestui artist, realizate în tehnica acuarelă, surprind prin efervescența cromatică și transparența caracteristică, astfel fiecare tablou creează o punte de legătură între subiect și privitor. Expoziția „Amintiri recente” ne poartă într-un voiaj metaforic prin diverse instanțe peisagistice rurale, care înduioșează publicul și induc o stare de liniște și echilibru.

Evenimentul este sponsorizat de Cramele Recaș.

Vernisajul expoziției va avea loc marți, 24 septembrie 2024, de la ora 18.00, în spațiul Galeriei Paul Sima (Clubul Casei Universitarilor, str. Emmanuel de Martonne nr. 1).

Expoziția poate fi vizitată până joi, 10 octombrie 2024, de luni până vineri, în intervalul orar 15.00-17.00. Intrarea este liberă.

September 24 @ 6:00 pm
October 10 @ 5:00 pm