Expoziția ARTMiND – Mara Popa

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai (UBB) din Cluj-Napoca, prin Galeria Paul Sima, vă invită la vernisajul expoziției ARTMiND – Mara Popa, realizată în colaborare cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Expoziția ARTMiND aduce în fața publicului o serie de lucrări inspirate din situații familiare ce îmbină figuri animale și forme organice umane care induc publicului o senzație de confort și apartenență.

Tablourile Marei Popa se situează la interferența dintre vis și realitate, ilustrând o lume guvernată de liniște care se ancorează în concret, lucrările sale fiind ușor de pătruns și de înțeles.

Vernisajul expoziției va avea loc joi, 11 ianuarie 2024, de la ora 18:00, Galeria Paul Sima, în Clubul Casei Universitarilor (Str. Emmanuel de Martonne nr. 1).

Expoziția poate fi vizitată până în data de 23 ianuarie, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă.

January 11 @ 6:00 pm
January 23 @ 5:00 pm

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar, Galeria „Paul Sima”