ExpositiOnline

Facultatea de Teologie Reformată și Muzică vă invită în data de 08.12.2020, cu începere de la orele 18:00, la o lansare de carte, intitulată:

ExpositiOnline

Vor fi prezentate publicațiile cadrelor didactice ale Facultății de Tologie Reformată și Muzică, domeniul Muzică
Prezintă: Pávai István, Sófalvi Emese, Szép Gyula, Erich Türk
CD audio Majó Zoltán, Miklós Noémi: Ensemble Flauto Dolce. 20 years. Live performances 2000-2020. Casa de disc TransylvANTIQs, 2020.
Dalma Toadere: Mediere muzicală în concertul pentru copii. Editura MediaMusica, Cluj-Napoca, 2020. 214 p.
Pávai István – Sófalvi Emese: A romániai magyar zenetudomány 1918 – 2018. Bibliográfia. Kolozsvári Operabatárok Köre, Kolozsvár, 2019.
Sófavi Emese: A kolozsvári Konzervatórium képeskönyve. Kolozsvári Operabarátok Köre, Kolozsvár, 2020.
Evenimentul poate fi accesat la următorul link:

Facultatea de Teologie Reformată și Muzică
View Organizer Website