Centrul de Cercetare în Filologie Modernă, are plăcerea să vă invite la o conferință din cadrul Grupului de reflecție asupra secolului al 19-lea, susținută de către conf. dr. habil. T. Szabó Levente, și intitulată Cultele Literare din perspectiva cercetărilor de secol 19. Noi abordări de antropologie și muzeologie literară.

Cu această ocazie, va fi lansată și noua traducere în română a volumului Apostolul, de Petöfi Sándor, realizată de către Kocsis Francisko. Va prezenta conf. dr. Balász Imre Iószef.

Evenimentele vor avea loc luni, 11 decembrie 2023, de la ora 18.00, în sala D. Popoviciu a Facultății de Litere.

intrarea este liberă.

11-12-2023