Clujotronic – Electro Arts Festival

Clujotronic – Electro Arts Festival se întoarce și vă invită să explorați modul în care utilizarea tehnologiei digitale poate îmbogăți arta. Festivalul este un punct de întâlnire internațional pentru mințile creative, artiștii digitali și cunoscătorii de jocuri indie.

Haideți să explorăm puterea creativă a programării, algoritmilor și a mașinilor prin proiecte inovatorea de new media, performance-uri electronice audio-video, o expoziție curatată de jocuri interactive, discuții revigorante și multe altele! Clujotronic vă invită să descoperiți diversitatea lumii digitale!

Când?

7 – 9 octombrie | Clujotronic Electro Arts Festival

7 – 16 octombrie | Games and Politics [expoziție de jocuri digitale interactive]

Program zilnic | 16:00 – 22:00