ARTYO – Mara Popa

Direcția Patrimoniu Cultural Universitar a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Sala Liviu Vlad, vă invită la vernisajul expoziției ARTYO – Mara Popa, realizată în colaborare cu Departamentul de Pictură al Universității de Artă și Design din Cluj-Napoca.

Universul pictural al artistei explorează relația dintre memorie și realitate, dintre certitudine și posibilitate. Lucrările sale introduc privitorul într-un spațiu alternativ, în care timpul nu există. Elementele compoziționale și personajele plutesc într-un vid nedefinit și instabil, centrat pe imaginea cartofului încolțit, ca sursă de energie și de viață.

Vernisajul expoziției va avea loc marți, 14 noiembrie 2023, de la ora 18:00, în spațiul Sălii Liviu Vlad (Calea Moților nr. 11, etaj 5, sala 509). Expoziția poate fi vizitată până în data de 8 decembrie 2023, de luni până vineri, în intervalul orar 15:00–17:00.

Intrarea este liberă!

Evenimentul este sponsorizat de Crama Teodor.

November 14, 2023 @ 6:00 pm
December 8, 2023 @ 5:00 pm