Expoziția „Octombrie în culori”

Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB), prin Direcția Patrimoniu Cultural Universitar (DPCU), organizează vernisajul expoziției „Octombrie în culori” realizată de către artistul Emil Ciubotaru. Evenimentul va avea loc în cadrul festivalului Toamna Muzicală Clujeană și oferă publicului o componentă vizuală, care vine în completarea celei sonore.

Lucrările lui Emil Ciubotaru surprind prin bogăția cromatică, acuratețea execuției și diversitatea tematică abordată. Artistul reușește să redea secvențe cotidiene, naturi statice și peisaje pline de lumina și viață, care induc un sentiment de căldură și apartenență.

Vernisajul expoziției va avea loc vineri, 11 octombrie 2024, de la ora 18:00, în Foaierul Casei Universitarilor (str. M. Kogălniceanu nr. 5).

Expoziția poate fi vizitată în perioada 11 – 27 octombrie 2024, în timpul concertelor desfășurate în cadrul festivalului.

Intrarea este liberă.

October 11 @ 6:00 pm